Ücretsiz analiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için

Formu Doldurun!

Lütfen isminizi giriniz.
Lütfen iletişim numaranızı giriniz.
Lütfen e-posta adresinizi giriniz.
Lütfen İhtiyacınız olan hizmeti seçiniz.

Kayseri Ofis

 • Sahabiye Mah. Otak Sk. Ömercikler İş Mrk. 21/2, Kocasinan/Kayseri
 • (0850) 308 80 52
 • (0545) 685 60 59
 • Pazartesi - Cumartesi: 10:00 - 18:00

İstanbul Ofis

 • Yakında
 • Yakında
 • Yakında

Sık Sorulan Sorular

Dijital pazarlama ajansları, işletmelerin dijital pazarlama ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet veren profesyonel şirketlerdir. Ajanslar, işletmelerin dijital varlıklarını analiz ederek, müşteri odaklı dijital pazarlama stratejileri geliştirirler.

Dijital pazarlama ajansları, işletmelerin dijital pazarlama ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet veren profesyonel şirketlerdir. Ajanslar, işletmelerin dijital varlıklarını analiz ederek, müşteri odaklı dijital pazarlama stratejileri geliştirirler.

Dijital pazarlama ajansları, işletmelere farklı hizmet modelleri sunabilir. Bazı ajanslar, bir proje bazında çalışırken, bazıları uzun süreli bir sözleşmeyle hizmet verirler. Bazıları, tüm dijital pazarlama faaliyetlerini yönetirken, bazıları sadece belirli bir hizmet alanına odaklanırlar. İşletmeler, ajansların sunduğu hizmetleri ve fiyatlandırma modellerini karşılaştırarak, kendi ihtiyaçlarına en uygun ajansı seçebilirler.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı, dijitaldeki varlıklarınızın kontrol edilerek markanıza ve hedef kitlenize uygun olacak şekilde optimize edilmesi ve dijital varlıklarınızı en verimli şekilde kullanmanız için yapılan çalışmalar + dijital pazarlama çalışmalarının bütünü verilen hizmetin adıdır.

Dijital pazarlama danışmanlığı ile Web siteniz, sosyal medya adresinin, logonuz ve kurumsal kimlik materyallerinizin marka algısına ve hedef kitlenize doğru bir şekilde hitap edip etmediğini analiz eder ve sizinle paylaşırız. Daha sonra yapılması gerekenleri ve ortalama bütçeleri size sunarak aksiyon alırız.

Bu işlemler sonrasında hedef kitlenize markanızı ve ürünlerinizi tanıtmanız için dijital pazarlama reklamları ile hedef kitlenize seslenir ve müşteri kazanımlarınızın artması için süreçleri optimize ederiz.

Dijital pazarlama ekibi kurmak veya dijital pazarlama ajansı ile çalışmak arasında bir tercih yapmak, işletmenin ihtiyaçlarına ve kaynaklarına bağlıdır. Her iki seçenek de farklı avantajlar ve dezavantajlar sunar.

Dijital pazarlama ekibi kurmak, işletmenin dijital pazarlama faaliyetlerini daha doğrudan kontrol etmesine ve yönetmesine olanak tanır. İşletme, kendi ekibi sayesinde, marka bilinirliğini artırabilir, daha fazla müşteri kazanabilir ve dijital pazarlama stratejilerini daha esnek bir şekilde yönetebilir. Ancak, dijital pazarlama ekibi kurmak, zaman ve kaynak açısından yüksek bir maliyet gerektirir. İşletmenin, ekip için uygun bir ofis alanı, ekipman, yazılım ve diğer kaynakları sağlaması gerekir. Ayrıca, ekip üyelerinin eğitimi, yönetimi ve sürekli güncellenmesi de gereklidir.

Dijital pazarlama ajansı ile çalışmak ise, işletmeye dijital pazarlama konusunda uzman desteği sağlar. İşletme, ajans sayesinde, marka bilinirliğini artırabilir, daha fazla müşteri kazanabilir ve dijital pazarlama stratejilerini daha profesyonel bir şekilde yönetebilir. Ayrıca, ajansın sunduğu farklı uzmanlık alanlarına erişim sağlayarak, dijital pazarlama stratejilerini daha da geliştirebilir. Ancak, ajanslar, bazen işletmenin özelliklerini tam olarak anlamayabilir ve müşteriye özgü bir strateji geliştirme yerine, standart bir strateji sunabilirler. Ayrıca, ajansın ücretleri, işletmenin bütçesine uygun olmayabilir.

Türkiye'de birçok iyi dijital pazarlama ajansı bulunmaktadır. Bu ajansların çoğu müşterilerine yaratıcı, yenilikçi ve etkili dijital pazarlama stratejileri sunarak, müşterilerinin işletmelerini dijital dünyada daha iyi bir konuma getirmeye yardımcı olmaktadırlar.

Bu ajansların, müşteri memnuniyeti, profesyonellik, yaratıcılık, teknik uzmanlık, stratejik yaklaşım, analitik yetenekleri ve sosyal medya yönetimi gibi farklı alanlarda uzmanlaştıkları görülmektedir.

Bazı ajanslar, müşterilerine tam hizmet dijital pazarlama çözümleri sunarken, diğerleri daha spesifik dijital pazarlama hizmetleri sunarak farklılaşmaktadırlar. Örneğin, bir ajans sadece SEO (arama motoru optimizasyonu) hizmetleri sunarken, diğer ajanslar sadece sosyal medya yönetimi, dijital reklamcılık veya e-posta pazarlaması gibi belirli bir dijital pazarlama hizmeti üzerinde uzmanlaşmışlardır.

Dijital Pazarlama danışmanlık ve reklam bütçesi, şu anki dijital varlıklarınızın durumuna ve bizim sizin markanıza ayıracağımız zamana göre değişmektedir. Bütçeleri çıkarmak için sorduğumuz sorular kısaca;

 • Bir web siteniz var mı?
 • Web siteniz varsa, aylık trafik oranı ve dönüşüm oranları kaç?
 • Sosyal medya hesaplarınız var mı ve aktif olarak içerik üretiyor musunuz?
 • Sosyal medya etkileşim oranlarınız nedir?
 • Reklam hesaplarınız kurulu ve halihazırda reklam çalışmaları yapıyor musunuz?
 • Ortalama aylık reklam bütçeniz ne kadar?
 • Hangi mecralarda reklam vermek sizin için en uygun?
 • Aylık ortalama istediğiniz ciro/sipariş/potansiyel müşteri sayısı nedir?

Tüm bu soruları sorulara sizden birebir cevaplar alıp sizin halihazırda bulunduğunuz konumu öğreniyor ve sizin elde etmek istediğiniz sonucu soruyoruz. Buna göre size en uygun süreci kurguluyor ve bu sürece göre bir danışmanlık ve reklam bütçesi sunuyoruz.

Sıfırdan E-Ticarete başlamak isteyen, web sitesi, sosyal medya hesabı olmayan ve aylık 500 Bin TL satış yapmak isteyen bir firmanın dijital pazarlama danışmanlık ücreti, dijital pazarlama reklam ücreti ve süreci ile, daha önce bu alanda yatırımlar ve çalışmalar yapmış bir firmanın danışmanlık ve reklam ücretleri birbirinden farklı olacaktır.

Bu yüzden bunları düşünmek yerine hemen bize ulaşın birlikte sizin için en iyi bütçelendirmeyi size göre birlikte belirleyelim.

Bu sorunun cevabını etkileyen birçok faktör vardır. Bunlar kısaca;

 • Şu an hangi konumdasınız?
 • Elde etmek istediğiniz sonuç nedir?
 • Sektörünüz, ürününüz, ürününüzün sunduğu fayda/çözdüğü sorun ve reklam bütçeniz nedir?

Bu sorulara göre size özel bir süreç kurguluyoruz. Kurguladığımız bu süreç sonrasında size ortalama bir süreç sunuyoruz. Fakat genel bir cevap vermek gerekirse biz her müşterimiz hedeflerini orta vadede kurgulamasını ve bizimle en az 6 ay çalışmasını tavsiye ediyoruz.

Yukarı